
Laptop Gaming Acer Predator Helios 18 AI, cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX, 18'' IPS, 128 GB DDR5, 4 TB, NVIDIA GeForce RTX 5080, 16 GB GDDR7, Windows 11 Pro
Specificatii
- Cod produs
- NH.QVYEX.017
- Stare
- Nou
- Categorie
- Laptopuri
- Disponibilitate
- In stoc (1 buc)
- Pret
- 24.194,21 RON
- Rezolutie
- FHD
- Culoare
- black
- Tip RAM
- DDR5
- Sistem operare
- Windows 11 Pro
- Conectivitate
- Wi-Fi 7
- Frecventa CPU
- 2.1 GHz
- GPU
- NVIDIA GeForce RTX 5080
- Interfata
- Thunderbolt
- Greutate
- 32 kg
- RAM
- 128 GB
Pret cu TVA inclus
Livrare rapida
In Craiova aceeasi zi. National 24-48h.
Retur gratuit 14 zile
Returnare fara costuri suplimentare.
Garantie oficiala
Garantie completa producator.
Plata securizata
Card, transfer, ramburs sau rate.
Descriere Laptop Gaming Acer Predator Helios 18 AI, cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX, 18'' IPS, 128 GB DDR5, 4 TB, NVIDIA GeForce RTX 5080, 16 GB GDDR7, Windows 11 Pro
Disponibil la Altamag.ro — magazin IT Craiova cu livrare in toata Romania
Laptop Gaming Acer Predator Helios 18 AI, cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX, 18'' IPS, 128 GB DDR5, 4 TB, NVIDIA GeForce RTX 5080, 16 GB GDDR7, Windows 11 Pro — Laptop Gaming Acer Predator Helios 18 AI PH18-73-93YF, 18 Inch (45.72 cm), Acer ComfyView™ WQXGA Mini LED 250Hz IPS Display (non-glare), 2560 x 1600, 16:10, Intel® Core™ Ultra 9 Processor 275HX, 2.1 GHz base clock (Up to 5.4 GHz max. performance clock rate), 36 MB, 8 Performance-cores + 16 Efficient-cores / 24 Threads, Intel® AI Boost (up to 13 TOPS), video NVIDIA® GeForce RTX™ 5080, 16 GB GDDR7 VRAM, RAM 128 GB DDR5 RAM (4 x 32 GB DDR5 RAM), Up to 192 GB DDR5 RAM (4x 48 GB soDIMM), SSD 1TB M.2 PCIe Gen5 Solid-State-Drive (SSD) + 2TB M.2 PCIe Solid-State-Drive (SSD) + 1TB M.2 PCIe Gen4 Solid-State-Drive (SSD), no ODD, MicroSD Card reader (up to 1TB), Six built-in stereo speakers, three built-in microphones, FHD Webcam, Killer™ Ethernet E5000B, WLAN Killer™ Wi-Fi 7 1750x (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be), Bluetooth® 5.4, No Fingerprint reader
Alte detalii
- Porturi
- 1x Thunderbolt™ 5 (via USB Type-C); 3x (2x Type-A Gen 2 (1x with Power-Off USB Charging); 1x Type-A Gen 1); 2x (Type-C Thunderbolt™ 5); 1x HDMI® 2.1; 1x via USB Type-C; 1x Ethernet (RJ-45); 1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone), 400W adapter, Baterie Li-Ion (4 cells / 6578 mAh / 99.98 Wh), Up to 5.5 hours (based on video playback test results), Yes (Per-Key RGB backlit), Abyssal Black, Greutate 3.2 kg, Dimensiuni 404.0 x 311.6 x 28.9 mm (W x D x H), Windows 11 Pro (64 Bit)
Specificatii principale
| Specificatie | Valoare |
|---|---|
| Brand | ACER |
| EAN | 4711474899422 |
| Garantie | 24 luni |
| Categorie furnizor | NOTEBOOK GAMING |
| Cod TARIC | 84713000 |
| Rezolutie | FHD |
| Culoare | black |
| Tip RAM | DDR5 |
| Sistem operare | Windows 11 Pro |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Frecventa CPU | 2.1 GHz |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Interfata | Thunderbolt |
| Greutate | 32 kg |
| RAM | 128 GB |
📍 Disponibil la Altamag Craiova
Ridicare din magazin sau livrare in Craiova si imprejurimi in aceeasi zi. Livrare nationala prin curier in 24-48h.




