
Dell Gaming Desktop Alienware Area-51 AAT2250 1500W, Intel U9-285K, 64GB Ram, 4TB+4TB SSD, RTX 5080, Windows 11 Pro
Specificatii
- Cod produs
- AWA51U96485080W11P
- Stare
- Nou
- Categorie
- Sisteme PC
- Disponibilitate
- In stoc (1 buc)
- Pret
- 41.624,17 RON
- Culoare
- black
- Interfata
- USB 3.2
- Tip RAM
- DDR5
- Sistem operare
- Windows 11 Pro
- Conectivitate
- Wi-Fi 7
- Viteza retea
- 2.5 Gbps
- RAM
- 64 GB
- Stocare
- 4TB SSD
- Frecventa CPU
- 3.7 GHz
- Greutate
- 34.58 kg
Pret cu TVA inclus
Livrare rapida
In Craiova aceeasi zi. National 24-48h.
Retur gratuit 14 zile
Returnare fara costuri suplimentare.
Garantie oficiala
Garantie completa producator.
Plata securizata
Card, transfer, ramburs sau rate.
Descriere Dell Gaming Desktop Alienware Area-51 AAT2250 1500W, Intel U9-285K, 64GB Ram, 4TB+4TB SSD, RTX 5080, Windows 11 Pro
Disponibil la Altamag.ro ā magazin IT Craiova cu livrare in toata Romania
Dell Gaming Desktop Alienware Area-51 AAT2250 1500W, Intel U9-285K, 64GB Ram, 4TB+4TB SSD, RTX 5080, Windows 11 Pro ā Dell Gaming Desktop Alienware Area-51 AAT2250, 1500W Platinum Rated ATX12VO PSU, 360mm Liquid-Cooled CPU, Tempered Glass Door, Intel(R) Core(TM) Ultra 9 285K processor (24-Core, 76MB Total Cache, 3.7GHz to 5.7GHz), NVIDIA(R) GeForce RTX(TM) 5080 16GB GDDR7, 64GB Dual Channel DDR5 XMP (2x 32GB - Black) 6400 MT/s, 4TB NVMe M.2 PCIe Gen4 SSD (Boot) + 4TB NVMe M.2 PCIe Gen4 SSD (Storage), Intel(R) Killer Wi-Fi 7 BE1750 (2x2 320Hz) MIMO 802.11be Wireless LAN and Bluetooth 5.4, Killer 1750x driver
Dimensiuni si greutate
- Width
- 231.60 mm (9.12 in.)
- Depth
- 610.50 mm (24.04 in.), Weight (maximum): 34.58 kg (76.24 lb), Windows 11 Pro, 3y Channel Basic Onsite Service warranty
Alte detalii
- External ports
- Network: 1 x RJ45 ethernet port (2.5 Gbps)
- USB
- Rear ports: 3 x USB 2.0 (480Mbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with Smart Power On, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port, 2 x USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Type-C ports, 2 x Thunderbolt 4 (40Gbps) ports with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery
- Top ports
- 2 x USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Type-C port with PowerShare, 2 x USB 3.2 Gen 1 (5Gbps) ports
- Audio
- Top ports: 1 x audio output/headphone - 3.5 mm, 2 stack, 1 x audio input/microphone - 3.5 mm, 2 stack
- Rear ports
- 1 x optical S/PDIF port, 1 x line-in port - 3.5mm, 2 stack, 1 x line-out port - 3.5mm, 2 stack
- Video
- Supported through discrete GPU
- Media card reader
- Not supported
- Power port
- 110 V/220 V
- Security
- One security-cable slot (wedge-shaped)
- Internal ports and connectors
- PCIe expansion card slots: 1 x PCIe x16 mechanical/x16 electrical Gen5 slot. 2 x PCIe Gen4 x4 slots, mSATA: Not supported, 3 x SATA, M.2: 3 x M.2 card slots supporting 2230 or 2280 solid state drives, Dimensions and weight: Front Height: 569 mm (22.40 in.)
- Rear Height
- 569 mm (22.40 in.)
Specificatii principale
| Specificatie | Valoare |
|---|---|
| Brand | DELL |
| EAN | 5949494047229 |
| Garantie | 36 luni |
| Categorie furnizor | DESKTOP GAMING |
| Cod TARIC | 84715000 |
| Culoare | black |
| Interfata | USB 3.2 |
| Tip RAM | DDR5 |
| Sistem operare | Windows 11 Pro |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Viteza retea | 2.5 Gbps |
| RAM | 64 GB |
| Stocare | 4TB SSD |
| Frecventa CPU | 3.7 GHz |
| Greutate | 34.58 kg |
š Disponibil la Altamag Craiova
Ridicare din magazin sau livrare in Craiova si imprejurimi in aceeasi zi. Livrare nationala prin curier in 24-48h.




