
Laptop Gaming Lenovo Legion Pro 5 16, cu procesor AMD Ryzen 9 8940HX, 16'' IPS, 16 GB DDR5, 1 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5060, 8 GB GDDR7, Fr OS
Specificatii
- Cod produs
- 83LT006PRM
- Stare
- Nou
- Categorie
- Laptopuri
- Disponibilitate
- In stoc (1 buc)
- Pret
- 8.513,83 RON
- RAM
- 16 GB
- Stocare
- 1 TB SSD
- Interfata
- USB 3.2
- Conectivitate
- Wi-Fi
- Culoare
- blue
- Diagonala
- 16"
- Tip RAM
- DDR5
- Viteza retea
- 10Gbps
- GPU
- NVIDIA GeForce RTX 5060
- Procesor
- AMD Ryzen 9 8940HX
- Greutate
- 2.4 kg
- Megapixeli
- 5.0 MP
- Frecventa CPU
- 5.3 GHz
Pret cu TVA inclus
Livrare rapida
In Craiova aceeasi zi. National 24-48h.
Retur gratuit 14 zile
Returnare fara costuri suplimentare.
Garantie oficiala
Garantie completa producator.
Plata securizata
Card, transfer, ramburs sau rate.
Descriere Laptop Gaming Lenovo Legion Pro 5 16, cu procesor AMD Ryzen 9 8940HX, 16'' IPS, 16 GB DDR5, 1 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5060, 8 GB GDDR7, Fr OS
Disponibil la Altamag.ro — magazin IT Craiova cu livrare in toata Romania
Laptop Gaming Lenovo Legion Pro 5 16, cu procesor AMD Ryzen 9 8940HX, 16'' IPS, 16 GB DDR5, 1 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5060, 8 GB GDDR7, Fr OS — Laptop Lenovo Gaming Legion Pro 5 16ADR10, 16" WQXGA (2560x1600) IPS 500nits Anti-glare, 100% DCI-P3, 240Hz, Dolby Vision®, DisplayHDR™ 400, G-SYNC®, Free-Sync Premium, Low Blue Light, High Gaming Performance, AMD Ryzen™ 9 8940HX (16C / 32T, 2.4 / 5.3GHz, 16MB L2 / 64MB L3); AI-Powered Gaming PC, video NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, Boost Clock 2497MHz, TGP 115W, 572 AI TOPS, RAM 1x 16GB SODIMM DDR5-5200; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5200 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe®, no ODD, No Card reader, Stereo speakers, 2W x2, audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio, 5.0MP with E-shutter, 100/1000M (RJ-45), WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2x2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader
Alte detalii
- Porturi
- 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with DisplayPort™ 2.1; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 65-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Slim tip Power connector, 245W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 80Wh, 24-Zone RGB Backlit, English, Eclipse Black, Greutate 2.4 kg, Dimensiuni 364.38 x 268.06 x 21.69-25.95 mm, 2-year, Courier or Carry-in, Accesorii None, Free DOS
Specificatii principale
| Specificatie | Valoare |
|---|---|
| Brand | LENOVO |
| EAN | 199273237739 |
| Garantie | 36 luni |
| Categorie furnizor | NOTEBOOK GAMING |
| Cod TARIC | 84713000 |
| RAM | 16 GB |
| Stocare | 1 TB SSD |
| Interfata | USB 3.2 |
| Conectivitate | Wi-Fi |
| Culoare | blue |
| Diagonala | 16" |
| Tip RAM | DDR5 |
| Viteza retea | 10Gbps |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Procesor | AMD Ryzen 9 8940HX |
| Greutate | 2.4 kg |
| Megapixeli | 5.0 MP |
| Frecventa CPU | 5.3 GHz |
📍 Disponibil la Altamag Craiova
Ridicare din magazin sau livrare in Craiova si imprejurimi in aceeasi zi. Livrare nationala prin curier in 24-48h.




