
Laptop Gaming Alienware 18 Area-51 18.0" QHD+, Intel U9-275HX, 64GB Ram, 12(3x4)TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5080, Windows 11 Pro
Specificatii
- Cod produs
- AW18A51U964125080WP
- Stare
- Nou
- Categorie
- Laptopuri
- Disponibilitate
- In stoc (1 buc)
- Pret
- 39.685,07 RON
- Rezolutie
- QHD
- Interfata
- USB 3.2
- Tip RAM
- DDR5
- Sistem operare
- Windows 11 Pro
- Conectivitate
- Wi-Fi 7
- Numar porturi
- 1 porturi
- RAM
- 64 GB
- GPU
- NVIDIA GeForce RTX 5080
- Diagonala
- 18.0"
- Frecventa CPU
- 2.7 GHz
- Greutate
- 4.12 kg
- Format
- Small Form Factor
Pret cu TVA inclus
Livrare rapida
In Craiova aceeasi zi. National 24-48h.
Retur gratuit 14 zile
Returnare fara costuri suplimentare.
Garantie oficiala
Garantie completa producator.
Plata securizata
Card, transfer, ramburs sau rate.
Descriere Laptop Gaming Alienware 18 Area-51 18.0" QHD+, Intel U9-275HX, 64GB Ram, 12(3x4)TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5080, Windows 11 Pro
Disponibil la Altamag.ro β magazin IT Craiova cu livrare in toata Romania
Laptop Gaming Alienware 18 Area-51 18.0" QHD+, Intel U9-275HX, 64GB Ram, 12(3x4)TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5080, Windows 11 Pro β Laptop Gaming Alienware 18 Area-51 AA18250, 18.0" QHD+ 300Hz 3ms 100% DCI-P3 500 nit, ComfortView+, NVIDIA G-SYNC + Advanced Optimus, 4K Camera, Intel(R) Core Ultra 9 processor 275HX (24-Core, 36MB Total Cache, 2.7GHz to 5.4GHz), NVIDIA GeForce RTX 5080 16 GB GDDR7, 64GB, 2x32GB, DDR5, 6400MT/s, 12TB (3x 4TB) RAID 0 NVMe M.2 PCIe Gen4 SSD, Intel(R) Killer Wi-Fi 7 BE1750 (2x2 320Hz) MIMO 802.11be Wireless LAN and Bluetooth 5.4, 360W Small Form Factor Adapter, 6-Cell Battery, 96 Whr (Integrated), English US keyboard with per-key AlienFX RGB lighting
Dimensiuni si greutate
- Width
- 410 mm (16.14 in.)
- Depth
- 320 mm (12.59 in.)
- Weight
- Minimum: 4.12 kg (9.07 lb)
Alte detalii
- External ports
- Network port: 1 x RJ45 ethernet port (5 Gbps)
- USB ports
- 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare, 2 x Thunderbolt 4 (40 Gbps) with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery (for computers that are shipped with NVIDIA GeForce RTX 5070 and below), 2 x Thunderbolt 5 (80 Gbps) with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery (for computers that are shipped with NVIDIA GeForce RTX 5070Ti and above)
- Audio port
- 1 x Universal Audio Jack
- Video ports
- 1 x HDMI 2.1 port
- Media-card reader
- 1 x SD-card slot
- Power-adapter port
- 1 x 7.4 mm barrel, Security-cable slot Not supported
- Internal slots
- M.2: 1 x M.2 2230 or three 2280 solid state drive slots
- Dimensions and weight
- Front height: 24.72 mm (0.95 in.)
- Peak height
- 30.50 mm (1.20 in.)
- Maximum
- 4.34 kg (9.56 lb), Windows 11 Pro, 3y Onsite Service
Specificatii principale
| Specificatie | Valoare |
|---|---|
| Brand | DELL |
| EAN | 5949494048028 |
| Garantie | 36 luni |
| Categorie furnizor | NOTEBOOK GAMING |
| Cod TARIC | 84713000 |
| Rezolutie | QHD |
| Interfata | USB 3.2 |
| Tip RAM | DDR5 |
| Sistem operare | Windows 11 Pro |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Numar porturi | 1 porturi |
| RAM | 64 GB |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Diagonala | 18.0" |
| Frecventa CPU | 2.7 GHz |
| Greutate | 4.12 kg |
| Format | Small Form Factor |
π Disponibil la Altamag Craiova
Ridicare din magazin sau livrare in Craiova si imprejurimi in aceeasi zi. Livrare nationala prin curier in 24-48h.




