
Laptop Gaming Acer Predator Helios 16, cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX, 16'' OLED, 32 GB DDR5, 2 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5090, 24 GB GDDR7, Fr OS
Specificatii
- Cod produs
- NH.QW2EX.003
- Stare
- Nou
- Categorie
- Laptopuri
- Disponibilitate
- In stoc (1 buc)
- Pret
- 22.362,75 RON
- RAM
- 32 GB
- Rezolutie
- FHD
- Culoare
- black
- Interfata
- USB c
- Tip RAM
- DDR5
- Conectivitate
- Wi-Fi 7
- Greutate
- 2.7 kg
- Stocare
- 2 TB SSD
- Frecventa CPU
- 2.1 GHz
- Sistem operare
- No OS
- GPU
- NVIDIA GeForce RTX 5090
Pret cu TVA inclus
Livrare rapida
In Craiova aceeasi zi. National 24-48h.
Retur gratuit 14 zile
Returnare fara costuri suplimentare.
Garantie oficiala
Garantie completa producator.
Plata securizata
Card, transfer, ramburs sau rate.
Descriere Laptop Gaming Acer Predator Helios 16, cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX, 16'' OLED, 32 GB DDR5, 2 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5090, 24 GB GDDR7, Fr OS
Disponibil la Altamag.ro — magazin IT Craiova cu livrare in toata Romania
Laptop Gaming Acer Predator Helios 16, cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX, 16'' OLED, 32 GB DDR5, 2 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 5090, 24 GB GDDR7, Fr OS — Laptop Gaming Acer Predator Helios 16 AI OLED PH16-73-98HA, 16 inches (40.64 cm), Acer CineCrystal™ WQXGA OLED 240Hz display with 100% DCI-P3 / Adobe-RGB color space coverage, 2560 x 1600, 16:10, Intel® Core™ Ultra 9 Processor 275HX, 2.1 GHz base clock (Up to 5.4 GHz max. performance clock rate), 36 MB, 8 Performance-cores + 16 Efficient-cores / 24 Threads, Intel® AI Boost (up to 13 TOPS), video NVIDIA® GeForce RTX™ 5090, 24 GB GDDR7 VRAM, RAM 32 GB DDR5 RAM (2 x 16 GB DDR5 RAM (6400MHz)), Up to 64 GB DDR5 RAM (2x 32 GB soDIMM), SSD 1TB M.2 PCIe Gen5 Solid-State-Drive (SSD) + 1TB M.2 PCIe Gen5 Solid-State-Drive (SSD), no ODD, MicroSD Card reader, Two built-in stereo speakers, three built-in microphones, FHD Webcam, No LAN, WLAN Killer™ Wi-Fi 7 1750x (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be), Bluetooth® 5.4, No Fingerprint reader
Alte detalii
- Porturi
- 5x (2x Type-C Gen 2, 2x Type-A Gen 1, 1x Type-A Gen 2 (with Power Off USB Charging), Thunderbolt™ 5 (via USB Type-C), 1x HDMI® 2.1, Displayport via USB Type-C, 1x Ethernet (RJ-45), 1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone), 330W AC Adapter (50% PCR-Plastic), Baterie Li-Ion battery (4 cells / 90 Wh), Up to 5 hours, Backlit keyboard(Per-Key RGB backlit), Abyssal Black, Greutate 2.7 kg, Dimensiuni 357.78 x 277.55 x 29.6 mm (W x D x H), No OS (Boot-up only)
Specificatii principale
| Specificatie | Valoare |
|---|---|
| Brand | ACER |
| EAN | 4711474445537 |
| Garantie | 36 luni |
| Categorie furnizor | NOTEBOOK GAMING |
| Cod TARIC | 84713000 |
| RAM | 32 GB |
| Rezolutie | FHD |
| Culoare | black |
| Interfata | USB c |
| Tip RAM | DDR5 |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Greutate | 2.7 kg |
| Stocare | 2 TB SSD |
| Frecventa CPU | 2.1 GHz |
| Sistem operare | No OS |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5090 |
📍 Disponibil la Altamag Craiova
Ridicare din magazin sau livrare in Craiova si imprejurimi in aceeasi zi. Livrare nationala prin curier in 24-48h.




